סיורים והרצאות

שומרוני וטוב לו - הרצאה בחולון

בלב השכונה השומרונית בחולון, ישנו מרכז קהילתי ובו מקום גדול לאירוח הרצאות. ההרצאה מלווה במצגת שממחישה את דברי המרצה הן בתמונות, והן בקטעי וידאו מאורח החיים של השומרונים. ההרצאה עצמה מקיפה מאד וכוללת בתוכה מידע על הפילוג בין השומרונים ליהודים, עיקרי האמונה השומרונית, הלבוש, הכתב, המטבח, השבת, חגי השומרונים, ברית מילה, נישואין ועוד.

המרכז הקהילתי מכיל עד 70 איש להרצאה. 

אורך ההרצאה כשעה וחצי.

מתאים ל: בתי ספר, סטודנטים, ארגונים , כל מי שמתעניין בתחום

חוץ מלהגיע אלינו ניתן לקיים את ההרצאה גם בארגונים, בתי ספר, חברות ובאמצעות ה- ZOOM

לשאלות ותיאום הרצאה נא לפנות באתר או בטלפון 054-7211876

הרצאה בחולון כולל ארוחת סלטים

מעבר להרצאה בחולון "שומרוני וטוב לו" , כערך מוסף ניתן לשלב גם ארוחה אותנטית שומרונית, המורכבת כולה מכשישה עד שמונה סוגי סלטים מיוחדים, אותם נוהגים השומרונים לאכול בשבת בבוקר. הארוחה מורכבת ממגוון סלטי ירקות בתוספת של טחינה, שום, שמן זית ותבלינים מיוחדים. כמו חציל עם רימון או דלעת עם טחינה. הארוחה בריאה, טעימה ומשביעה מאד.

מתאים לעד 20 איש.

אורך ההרצאה כשעה וחצי+ ארוחת סלטים עוד כשעה.

מתאים ל: אירועים, ארגונים 

לשאלות ותיאום הרצאה נא לפנות באתר או בטלפון 054-7211876

סיור בהר גריזים בעקבות השומרונים

הר גריזים הוא המרכז הרוחני של הקהילה השומרונית ונמצא בלב השומרון. ההרצאות שם מתקיימות בדרך כלל בתוך בית הכנסת הגדול. מעבר להרצאה שמכילה בתוכה מידע עשיר אודות הקהילה שמועברת בצורה קולחת ובהומור, נמשיך לסייר רגלית (כדקה הליכה) למתחם זבח הפסח השומרוני, שם נקבל הסבר אודות זבח הפסח, אולי הטקס העתיק בעולם. משם נמשיך לביקור במפעל טחינת הר-ברכה שנמצא בהר גריזים ושייך למשפחה שומרונית שמייצרת את הטחינה. ניתן לשלב בסיור גם מבט על מצפה יוסף וכל שכם, וביקור בפסגת ההר – שם נמצאים המקומות הקדושים של הקהילה כמו מזבח עקדת יצחק, המקום האחרון בו הונח המשכן המקראי, 12 האבנים של יהושע ועוד.

ניתן לשלב ארוחה בסיור.

הסיור עד 60 איש.

אורך הסיור המלא כשעתיים וחצי.

לשאלות ותיאום הרצאה נא לפנות באתר או בטלפון 054-7211876

עוד אופציות להרצאות

הרצאות בארגונים בכל נושא

פרט לקבלת אורחים בקהילה, נשמח גם להגיע אליכם! המרצים שלנו מגיעים לכל מקום שתרצו. בתי ספר, מכינות צהל, מקומות עבודה, אוניברסיטאות, חוגי משפחות ועוד.

הרצאה על נושא ספציפי בתחום השומרונות

בהרצאות על הקהילה נוגעים בכל דבר, אבל מפאת הזמן, לא יורדים לעומק בכל עניין ועניין. יש דבר מסויים שתרצו להתמקד בו? מצויין! תאמו איתנו הרצאה על הנושא הזה, ונשמח להרצות ולרדת לעומקם של דברים. לדוגמה: זבח הפסח, הסוכה השומרונית, הכתב השומרוני, הבדלי הטקסטים בתורה , השוואה שומרונים בין יהודים וכד.

הרצאה בזום בכל נושא

קשה לכם להגיע אלינו? לא מסתדר שנגיע אליכם? לא נורא. תמיד נוכל לקיים את ההרצאה באמצעים וירטואלים כמו 'זום'. על בסיס נסיון של כמה הרצאות כאלו, נוכחנו לדעת שהדבר אפשרי ואף אפשר לשתף קטעי וידאו ותמונות מחיי הקהילה.

להזמנת הרצאה צרו איתנו קשר

מספרים עלינו

Q
דילוג לתוכן